Kučera a reality

Jak se stalo, že Kučera a reality jedno jsou již tak dlouho?

Pamatuji si to jako by to bylo včera, psal se rok 1999 a já pracoval jsem ve velké firmě, bylo mi třicet a byl jsem nespokojen, jak to tak bývá.

A pak najednou dozrálo rozhodnutí začít něco sám, protože v pozdějším věku už nebude ta chuť něco tvořit a měnit. Tak jsem se do toho bez koruny kapitálu pustil.

Prvních pár měsíců bylo krušných, vše jsem se učil postupně praxí a neměl jsem moc zakázek a trvalo dlouho, než jsem zrealizoval první zprostředkování prodeje.

Pak to bylo lepší a já pracoval na své vizi, dělat tuto práci poctivě. Zkoušel jsem vybudovat síť zástupců po republice. To se nepovedlo – zvýšilo to náklady, časovou zátěž a finance to nevylepšilo. Můj nápad obchodních zátupců se neosvědčil. Programově jsem totiž nechtěl budovat síť MLM ( multi level marketing), kde prinicpem je kontinuální nábor mnoha nováčků, kteří platí za školení jak mourovatí a když přinesou zakázku, dobře, když vydrží, ještě lépe ( mimochodem tak funguje většina realitek v síti).

Po nějaké době, nikoliv krátké, jsem změnil strategii tak, že jsem jsem se odpoutal od všech znalostí obchodních dovedností a „manipulací“ se zákazníkem pomocí naučených postupů, odhodil oblek a schoval kravatu ……..

A jednám tak, jak to cítím, nejlépe jak to umím, nemanipuluji a nelžu.

Tak a to jsem já, Tomáš Kučera, po zralé úvaze realitní makléř ( co mne čeká, to jsem ale netušil!)…. od roku 1999

 

realitykucera.cz  https://www.facebook.com/realitykuceracz/

kucera.nawebu.net